Uusi Venemestari-lehti saapuu tilaajille ja Lehtipisteisiin perjantaina 14.3.2025. Digilehti on luettavissa verkkosivullamme jo nyt, rekisteröityneille tilaajille ilman erillisveloitusta ja muille 7,90 € hintaan: https://venemestari.fi/tuote/2-2025/
Uudessa numerossa on kattava katsaus Vene 25 Båt -näyttelyn sekä Saksan Boot Düsseldorf -messujen uutuusantiin. Ja lisäksi:
👉 Koeajossa Fasterin 460 mallin päivitys Faster 465, johon on saatu sovitettua isompien mallien ominaisuuksia sekä uuden kreikkalaismerkki Omikronin OT-60.
👉 Esittelyssä käytetty Bavaria 32, joka markkinoille tullessaan herätti skeptisyyttä, mutta nousi kuitenkin erittäin suosituksi.
👉 Tee se itse -ohjeet löytyvät kikkitangon asennukseen ja komposti-wc:n asennukseen. Tässä numerossa jatketaan myös jäähdytysjärjestelmän kunnostusta.
👉 Reportaasi vuoden 2024 ensirekisteröinneistä.
👉 Kertauskurssi purjehtijan sääoppiin ja juttu veneilymukavuutta lisäävistä varusteista.
👉 Ja tietysti paljon muuta.